• Mcdonald’s-ban full McChicken menü: 98 Rs = 400 Ft. A McDonald’s-ban nem kapni marhahúst, ez ki is van írva nagy betűkkel (mivel a marha köztudottan szent állat). Nincs is igazából sok McDo Mumbaiban, össz. Talán 2 db-ot láttunk.
  • Taxi Mumbai reptérről a városközpontba, ill. onnan ki (Colaba): 450/350 Rs = 1800/1400 Ft (az út napközben 2 óra, éjszaka 35 perc). Az utcán közlekedő autók min. 50%-át adják Mumbaiban, hatalmas forgalmi dugókat és káoszt generálva. A legtöbb autó 1960-as évekből származó indiai piacra gyártott Fiat, mostanában pár kiseb japán autó is megjelenik a taxik között ( pl. szuziku maruti, kis indiai Tata).
  • Benzin: 1 liter = 50-55 Rs (200-220 Ft)
  • Szállás:  olcsóbb hostel Mumbaiban 500 Rs=2000 Ft/ double (közös fürdő), normálisabb középkategóriás szállás: 1800 Rs = 7200 Ft / double (saját fürdő). Goa-n: 500 Rs-től egyszerű bambusz vagy fakunyhókban saját fürdővel.
  • Kaja: Banana milkshake 40 Rs=160 Ft, fresh coconut (egész kókusz) 10-20 Rs =40-80 Ft, pizza 150-250 Rs, spagetti 130 Rs, indiai vega kaják 60-100 Rs, dobozos cola 20 Rs, kávé 20 Rs, naan 20-40 Rs, gyümölcstál 50 Rs
  • Utazás: hajó Gate of India-Elephanta Island (1 óra oda, 1 óra vissza, fix ár) 120 Rs (return), sleeper bus Mumbai-Hospet(Hampi) 950 Rs, Hospet-Goa 650 Rs, Goa-Mumbai 650 Rs
  • Motorbérlés Goa-n: 250-350 Rs/nap
  • Kajakbérlés Goa-n: single 100-200 Rs, double 200-300 Rs/óra
  • Ajurvedic massage: 500-800 Rs/óra (általában csak azonos nemű masszőrt kaphatsz)
  • Indiai filmek, Bollywood: min. 2,5 órás lírikus filmek, oda nem illő táncos-zenés jelenetekkel teletüzdelve, általában az igaz szerelmet keresik mindegyikben, csók, érintés még csak nem is történik bennük. Bollywoodban (Bombay) készül a legtöbb film a világon, évente 700, azaz minden nap 2 film „gördül le a gyártósorról”. Sok filmbe meghívnak statisztának „fehér” turistákat, akiket a Causeway rd-on vadásznak le (saját tapasztalat is). Több film készül itt, mint Hollywoodban, az indiai filmek felvevőközönsége is kb. 20%-al nagyobb világszerte, mint az amerikai filmiparé. Indiában amerikai filmeket reklámozó moziplakátot nem látsz, csak indiait. 2010 elején az egyik legnagyobb sztár: Sharukh Khan, filmei: Raab ne bana di Jodi (megnéztem a repülőn, elég aranyos), My name is Khan.
  • Koldusok: a városokban sok van belőlük, Mumbaiban többnyire a gyerekek és a nők (kisgyerekkel a karjukon) koldulnak, ill. kereszteződésekben pár csonkított ember. Általában az első nemleges válasz után békén hagynak, nem fogdosnak, nem érnek hozzád, így nem volt velük semmi bajunk. Ha adni akarsz, ne pénzt adj a gyerekeknek, mert azt a szüleik vagy a koldusmaffia úgyis elveszik tőlük, célszerűbb gyümölcsöt, apró csokit, édességet, nyers RÍZST adni (ennek örültek a legjobban), de volt, ahol nem is pénzt kértek, hanem csak csokit. Kereszteződésekben azért célszerű a felhúzott ablak az autóban, taxiban.
  • Vallás: india döntő többségében hindu vallású, egy állam van –Bihar- ami tiszta buddhista állam. Muzulmánok többnyire Kashmírban élnek, de elvétve India egyéb beléső területein is megtalálhatók, pl. Mumbaiban is sok muzulmán van. Együttélésük az országon belül problémamentes, mumbai-i idegenvezetőnk pl. muzulmán volt és a felesége hindu, azt mondta ez teljesen általános. A feszültséget is csak a vallási vezetők és politikusok gerjesztik. India felosztása a függetlenné válás 1947 aug.óta vallási alapon történt, a muzulmán területeket Pakisztánnak kereesztelték, és ők új államot kaptak. Később kelet és nyugat Pakisztán széttegoltsága miatt K-Pakisztán Bangladesh néven külön ország lett.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://azsia2010.blog.hu/api/trackback/id/tr121796778

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása